GLOBAL TALK

Kurs Global Talk to TYLKO 30 lekcji, które na zawsze zmienią Twój angielski! Zdjęcie z kulą ziemską

Global talk– kurs dla młodzieży i dorosłych

Kurs Global Talk to TYLKO 30 lekcji, które na zawsze zmienią Twój angielski!

Twórcą pojęcia GLOBISH jest Francuz, Jean-Paul Nerriere, który po uważnym zbadaniu języka, którym posługują się biznesmeni, naukowcy, turyści na całym świecie, to wcale nie jest angielski, jakiego używał Szekspir czy królowa Brytyjska. Globish to uproszczona odmiana angielskiego, którą posługują się ludzie na całym świecie, pochodzący z krajów nieanglojęzycznych. Jest to odmiana, która powstała w sposób naturalny i spontaniczny w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Obecnie używa go na świecie około 500 mln, wiele wcale nie zdając sobie z tego sprawy…

Jak szybko można się uczyć Globish? Na opanowanie kursu i 1500 słów wystarczy 5 miesiecy- pół roku zamiast wielu lat nauki!

Czas trwania zajęć: 60 minut

Twórca metody podczas swoich podróży służbowych zauważył, że obcokrajowcy wolą rozmawiać po angielsku z innym obcokrajowcem, niż z rodowitym Anglikiem czy Amerykaninem. Dlaczego? Bo łatwiej jest się nam porozumieć, nie używamy idiomów, slangu, przysłów… wszyscy się uczyliśmy i nikt nie jest perfekcyjny – nie ma więc mowy o skrępowaniu czy lęku, a to już bardzo pomaga w przełamywaniu bariery językowej.

Globish- to słownictwo bazowe 1500 słów. Na ich podstawie można tworzyć oczywiście słowa pochodne. Jeśli znasz słowo demonstrate to zrozumiesz też demonstration, demonstrating i demonstrated. Niektóre słowa nie są rekomendowane do uczenia się – bo są rzadko używane. Jak często mówiłeś we własnym języku UL lub SUTANNA? Słownictwo bazowe powinno być za to wzbogacane o słownictwo techniczne, żargon zawodowy, niezbędny do porozumiewania się w środowisku pracy. Gramatyka jest tłumaczona krótko i prosto, to co jest istotne, żeby zacząć budować poprawne zdania. Gramatyka jest tu szkieletem zdania. Przede wszystkim musimy umieć jej używać!

 

Skontaktuj się z nami

Zainteresowała cię nasza oferta? Napisz do nas