KREATYWNA NAUKA CZYTANIA

Dzieci lubią literki, czyli kreatywna nauka czytania to zajęcia skierowane dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, oparte na prostych i pomysłowych sposobach wprowadzania dzieci w świat liter.

Będziemy tworzyć oraz wykorzystywać pomoce mające na celu prawidłowy rozwój mowy, wczesną naukę czytania i ćwiczenia rozwijające sprawność motoryki małej oraz ćwiczenia grafomotoryczne przygotowujące do późniejszej nauki pisania.

Poprzez oddziaływanie sensoryczne i empiryczne związane ze zbieraniem i bazowaniem na dotychczasowych doświadczeniach dziecka z kształtami, symbolami spotykanymi w otaczającym go świecie dzieci będą poznawać literki. To sprawi, że zajęcia będą im bliższe, efektywniejsze i przyniosą wiele zabawy i radości.

Program zawiera elementy różnych metod czytania m.in. metodę globalną, metodę sylabową (krakowską) oraz czytanie wrażeniowe, a także techniki zapamiętywania. Wybieramy to, co w tych metodach najlepsze i wykorzystujemy poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Zajęcia mają na celu nie tylko poznanie świata literek, elementy

nauki czytania i pisania, ale również holistyczny wpływ na rozwój młodego człowieka, na który składają się m.in:

Czas trwania zajęć: 45 minut

Mamy nadzieję, że te zajęcia będą odpowiedzią na potrzeby Państwa dzieci oraz pomogą im w zrozumieniu tego, że nauka może być świetną zabawą, przy okazji której można osiągać małe i duże sukcesy.

Skontaktuj się z nami

Zainteresowała cię nasza oferta? Napisz do nas